Filmy francja, na podstawie książki, relacja mąż-żona

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje francja, na podstawie książki, relacja mąż-żona. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Jean-Dominique Bauby posługując się jedynie powieką do komunikowania się ze światem i bliskimi pisze bestsellerową książkę o walce o sens życia, po tym jak w wieku 43 lat doznał paraliżu całego ciała. Bauby próbuje odtworzyć wspomnienia i opisać wszystkie aspekty swojego wewnętrznego świata – motyla uwięzionego w skafandrze bezwładnego ciała.
Trzymającą w napięciu opowieść o zdradzie i zemście, rozgrywającą się w brutalnej scenerii czternastowiecznej Francji. Ta oparta na autentycznych wydarzeniach historyczna epopeja obala przekonania na temat ostatniego pojedynku sądowego pomiędzy Jeanem de Carrouges i Jacquesem Le Gris – dwoma przyjaciółmi, którzy stali się zaciekłymi rywalami.
1942 rok. Okupowany Paryż. Zastępca reżysera a zarazem członek francuskiego ruchu oporu Jean-Devaivre przyłącza się do niemieckiego studia filmowego "Continental Films" aby uniknąć podejrzeń i uzykać namiastkę bezpieczeństwa. Przez wiele następnych lat szpieguje reżyserując francuskie filmy produkowane przez Niemców...


Początek XIV wieku. Królowi Francji Filipowi Pięknemu zaczyna brakować pieniędzy na prowadzenie nieustających wojen. Król dochodzi do wniosku, że jedynym rozwiązaniem na napełnienie pustego skarbca jest zdobycie majątku należącego do Templariuszy, dlatego oskarża wielkiego mistrza - Jakuba de Molay oraz jego rycerzy o zdradę i herezję.
Ekranizacja serii humorystycznych książek o przygodach małego chłopca Mikołajka. Mikołajek jest szczęśliwym chłopcem, ma kochających rodziców oraz grupę przyjaciół z którymi się bawi. Pewnego dnia Mikołajek podsłuchuje rozmowę rodziców z której wynika, że jego matka jest w ciąży. W wyniku czego wpada w panikę i wyobraża sobie, że kiedy na świecie pojawi się jego brat rodzice porzucą go w lesie.
Maj 1946 roku. Po dziewięciu latach internowania, Antonin Artaud (Sami Frey), aktor, artysta, pisarz, ostatecznie opuszcza azyl psychiatryczny, by powrócić do Paryża do swojej rodziny. Jacques Prevel (Marc Barbé), młody poeta, podąża za Artaudem w wędrówce między domem zdrowia Ivry'ego i Saint Germain-des-Prés, jednocześnie dążąc do tego samego co on: poezji, narkotyków i absolutów. Prevel staje się uczniem i towarzyszem jego geniuszu, którego kroniki obserwują aż do jego śmierci, dwa lata później. W tym powojennym Paryżu, gdzie poznaje nędzę i cierpienie, Prevel dzieli swoje życie między dwie kobiety, Rolande (Valérie Jeannet) i Jany (Julie Jézéquel), jednocześnie przywiązując się do Antonina, którego był synem, przyjacielem.
Lata 40. Historia członków francuskiego ruchu oporu w Lyonie, ale również miłości Lucie Aubrac do swego męża. Kobieta narażając swoje życie uwalnia męża z rąk francuskiej policji, a później drugi raz odbija go z rąk gestapo.
Francja rok 1314. Wielki Mistrz Zakonu Templariuszy - Jakub de Molay zostaje skazany na śmierć, po tym jak król Filip Piękny oskarżył go o zdradę i herezję. Na chwilę przed śmiercią w płomieniach de Molay rzuca przekleństwo na króla i jego potomków aż do 13 pokolenia. Kilka miesięcy później król niespodziewanie umiera.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…