Filmy samobójstwo, swastyka

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje samobójstwo, swastyka. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Film, nagrodzony Oscarem przez Amerykańska Akademię, który powstał w oparciu o słynną powieść Güntera Grassa pod tym samym tytułem, portretuje mieszkańców Gdańska – Polaków, Niemców i Kaszubów – na tle historycznych wydarzeń pomiędzy rokiem 1924 i końcem II wojny światowej. Bacznym obserwatorem owych zdarzeń jest Oskar Matzerath, nad wiek rozwinięty chłopiec, którego świat dorosłych napawa sceptycyzmem i niechęcią. Nie chcąc stać się jego częścią, w dniu trzecich urodzin postanawia, że nie będzie dalej rosnąć. Z okazji urodzin rodzice kupują mu blaszany bębenek, który odtąd będzie jego nieodłącznym towarzyszem. Głośnym bębnieniem i przenikliwym wrzaskiem chłopiec potrafi kruszyć szkło, tym samym protestując przeciwko braku zainteresowania i kłamstwom dorosłych.
Opowieść zaczyna się 27 lutego 1933 r. W rezydencji potentatów przemysłu stalowego właśnie trwają przygotowania do uroczystej kolacji. Reprezentanci trzech pokoleń gigantycznego rodu von Essenbeck świętują urodziny seniora dynastii. Podniosłą atmosferę przerywa wieść o płonącym Reichstagu...
Steve Rogers postanawia zaciągnąć się do wojska, jednak jest do tego zbyt słaby. Zostaje poddany eksperymentowi, który czyni z niego siłacza zdolnego pokonać wszelakich wrogów.


Adaptacja powieści Kurta Vonneguta. W więzieniu izraelskim karę odsiaduje faszysta i wojenny przestępca Howard W. Campbell. Okazuje się, że jego postawa w czasie wojny nie była jednoznaczna, ponieważ pracował on "na dwa fronty".
Druga wojna światowa. Bezdzietne małżeństwo z czeskiego miasteczka ukrywa w swoim domu młodego Żyda. Aby uniknąć zdemaskowania, wprowadzają w życie pewien ryzykowny pomysł.
Zev (Christopher Plummer) przeszedł już wiele w życiu. Teraz mieszka w domu opieki i cierpi na demencję. Odkrywa, że hitlerowski strażnik, który zamordował 70 lat temu jego rodzinę, mieszka w Ameryce pod przybraną tożsamością. Razem ze współlokatorem Maxem (Martin Landau) przygotowują plan działania. Mężczyźni decydują się wyśledzić byłego nazistę i zabić. Zev podejmuje się tego zadania. Jednak postępująca choroba powoduje to, że ma problemy z zapamiętywaniem nie tylko tego co było w przeszłości, ale i zapamiętania nowych rzeczy. Wyposażony w list od Maxa - drobiazgowe instrukcje - przemierza Amerykę, aby dokonać zemsty.

Fanatyk

7,6
Danny (Ryan Gosling (I)) jest nastolatkiem noszącym koszulkę z swastyką, golącym się na łyso i zastraszającym napotkanych na ulicy żydowskich kolegów. Często chodzi na spotkania faszystowskiej partii - jest zagorzałym antysemitą. Paradoksem jest fakt, iż sam jest Żydem, wychowanym przez ortodoksyjnych rodziców. Fanatyk przedstawia rozterki młodego, żydowskiego studenta, który próbuje zrozumieć znaczenie judaizmu w swoim życiu.

Upadek

7,4
Berlin, kwiecień 1945 roku. Na ulicach panuje chaos nie do opisania. Naród niemiecki czeka na swą nieuchronną klęskę. Adolf Hitler wraz ze swoimi najbliższymi współpracownikami ukrywa się w bunkrze w podziemiach Kancelarii Rzeszy. Wśród „świty” wodza znajduje się Traudl Junge, ostatnia sekretarka Hitlera. To jej wspomnienia posłużyły do przedstawienia ostatnich, spędzonych w izolacji, dwunastu dni życia wodza upadającej III Rzeszy. Te dramatyczne dni wzbudzają tak wiele kontrowersji i domysłów jak żaden inny etap biografii Hitlera. Co naprawdę wydarzyło się dziesięć metrów pod ulicami Berlina?
W okupowanym przez nazistów Paryżu, młoda akompaniatorka Sophie Vasseur dostaje pracę u słynnej piosenkarki Ireny Brice. Gdy mąż Ireny, Charles, biznesmen współpracujący z nazistami, walczy z własnym sumieniem, Irena staje się obsesją Sophie...
W środku II wojny światowej. Okupacja w Grecji. Żona oficera zakochuje się w młodym Żydzie pochodzenia greckiego. Popełnia samobójstwo i odradza się ciągle dzięki wyroczni satanistycznego kultu.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…