Filmy średniowiecze, nawiązanie do boga

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje średniowiecze, nawiązanie do boga. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Ahmed Ibn Fahdlan zostaje posłem i musi opuścić Bagdad. W trakcie swojej wędrówki natyka się na wędrowne plemię wikingów. Nie mogąc odmówić swoim gospodarzom, zostaje trzynastym wojownikiem mającym uczestniczyć w wyprawie ratunkowej. Otoczony ludźmi których nie zna, w krainie która jest dla niego obca, musi pomóc swym sojuszników pokonać ich odwiecznego wroga.
Einar i Eric to dwaj przyrodni bracia, Wikingowie. Pierwszy jest wielkim wojownikiem, natomiast drugi to były niewolnik, ale żaden nie zna prawdziwej tożsamości drugiego. Kiedy tron Northumbrii w Brytanii staje się pusty, bracia staja naprzeciw siebie, by walczyć o nagrodę. Mimo, że kierują nimi różne motywy, to obydwaj myślą o księżniczce Morganie.
"Będę trwać rok, niewiele więcej”, powiedziała Joanna d'Arc (Sandrine Bonnaire). Joanna i Delfin (André Marcon) osiągają wiele zwycięstw w bitwach nad wojskami angielskimi. Delfin zostaje królem Francji ku zadowoleniu Joanny. Natomiast ona zostaje schwytana w Compiègne i osadzona w więzieniu. Zostaje sprzedana Anglikom. Odmawia poddania się angielskim rządom. W imię wiary rozpoczyna się proces. Przez chwilę wyrzeka się swoich czynów i przekonań ze strachu przed śmiercią, a następnie zostaje skazana na dożywocie. Sąd został zmieniony - na śmierć na stosie. Umiera w płomieniach krzycząc imię Jezusa, zostając spalona żywcem w Rouen w maju 1431 roku.


Część życia Joanny d'Arc. Joanna (Sandrine Bonnaire) opuściła Domremy. Próbuje przekonać kapitana Baudricourta (Baptiste Roussillon), by odprowadził ją do Delfina. Ta część kończy się pierwszą bitwą Joanny w Orleanie w roku 1429. Tutaj jest uważana bardziej jako wojowniczka niż święta. Ale jej wiara rośnie w siłę.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…