Filmy inżynier, plac budowy

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje inżynier, plac budowy. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Opowieść o budowie zapory Asuańskiej na Nilu. O radzieckich i arabskich budowniczych, którzy dochowali przyjaźni na długie lata. Robotnicy, inżynierowie i technicy, ramię przy ramieniu pracują razem przeżywając gorycz niepowodzeń i radość zwycięstw...
Trwa budowa kanału Wachszskiego, jednej z największych inwestycji pierwszej pięciolatki. Przybywają tutaj na kontrakt dwaj Amerykanie. Szpieg, pułkownik Beili, który przedstawił się jako niewinnym podróżnik Murri, oraz Clark (Sergei Kurilov), który przyjechał na kanał "robić pieniądze". Pułkownik zostaje złapany na gorącym uczynku i zdemaskowany. Natomiast Clark, nie akceptując socjalizm, zupełnie szczerze sympatyzuje Rosjanom i zakochuje się w tłumaczce, komsomolce Marii (Izolda Izvitskaya)...
Akcja filmu dzieje się na początku lat 30-tych na terenie budowy kanału Wachszskiego w Tadżykistanie. Amerykański agent Murri, który przybył do Związku Radzieckiego jako inżynier budowlany, przygotowuje ze swoimi wspólnikami akcję wysadzenia nadproża zapory. Udaje im się zastraszyć amerykańskich inżynierów, angażujących się w budowę i oczernić głównego inżyniera Urtabajewa. Tymczasem czekiści są czujni, są już na tropie siatki wywiadowczej...


W ostatnich dniach planety Krypton, naukowiec Jor-El wysyła swego syna na Ziemię, aby uratować go przed zagładą. Przygarnięty przez małżeństwo Kentów, Kal-El próbuje dostosować się do ludzi, co jest niezwykle trudne, gdy dysponuje się nadludzkimi mocami. W końcu udaje mu się dowiedzieć kim jest, ale sprowadza to na Ziemię kryptońskich przestępców dowodzonych przez generała Zoda.
Zabawne perypetie inżyniera Karwowskiego (Andrzej Kopiczyński) i jego rodziny. Karwowski, tzw. przeciętny człowiek, mąż pani magister, ojciec dwojga dzieci, właściciel fiata 126p i typowego M-4, zmaga się z pokręconą rzeczywistością socjalistycznej Polski połowy lat 70. Obnaża absurd i głupotę gierkowskiej „propagandy sukcesu” oraz naiwność społeczeństwa żyjącego w tym okresie.
Wali się wiadukt zaprojektowany przez inżyniera Hulewicza. W wyniku katastrofy giną ludzie. Prokuratura szuka winnych. Inżynier nie może sobie poradzić z wyrzutami sumienia, obwinia siebie za zaistniałą sytuację. Wkrótce rozpoczyna się proces.
Koniec XIX wieku: inżynier przybywa do Afryki, by pokierować budową mostu kolejowego. Pracownikami fizycznymi są tubylcy. Utrapieniem okolicy są dwa lwy - ludojady. Robotnicy wierzą, że zwierzęta są wysłannikami mocy nadprzyrodzonych.
Dokument o powstaniu najbardziej rozpoznawalnego symbolu Paryża - wieży Eiffela.
Inżynier Przybora zostaje dyrektorem starej, choć bogatej w węgiel kopalni. Ma zrobić z niej nowoczesną kopalnię. Pomimo braku wiary i pomocy ze strony otoczenia udaje się mu swoje dzieło doprowadzić do końca. Zawsze stała przy nim jego ukochana Małgosia.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…