Dramat 1964

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 371 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dramat z 1964 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Tyraniczny, ale chory potentat Charles Richmond bardzo lubi swoją atrakcyjną włoską pielęgniarkę, Marię. Pielęgniarka z kolei zakochuje się w siostrzeńcu Charlesa, Anthonym, który knuje sposoby na przejęcie kontroli nad majątkiem wujka.
Adaptacja powieści Nikosa Kazantzakisa. Przybyły na Kretę angielski pisarz nieoczekiwanie zaprzyjaźnia się z żywiołowym, greckim wieśniakiem. Ten uczy go swej niezwykłej filozofii życiowej. Intelektualista pozbywa się frustracji i kompleksów, oddając sie radości życia.


Film opowiada o gangu prostytutek z Tokio, które wyznają zasadę "nie ma seksu za darmo" i srogo karają każdą kobietę, która tą zasadę złamie. Kiedy w ich świat wkracza przystojny były żołnierz Shintaro, staje się jasne, że nadejście tragedii to tylko kwestia czasu.
Młodziutka Agnese zostaje uwiedziona przez narzeczonego jej siostry, głupkowatego Peppino. Dla rodziny dziewczyny, a przede wszystkim dla ojca, jest to wstrząs. Rodzina podejmuje decyzję,aby zabić młodego Peppino, który nie chce jej poślubić. Wyrok ma wykonać jej brat. Niestety, nikt nie przewidział, że brat bohaterki jest tchórzliwy i nie bardzo ma ochotę na morderstwo, chociaż wszyscy go zapewniają, że wywinie się niewielkim wyrokiem. Rzecz się komplikuje kiedy do sprawy wtrąca się policja.

Becket

7,2
XII-wieczna Anglia. Sprytny i przekorny król Anglii Henryk II ma problemy z Kościołem. Kiedy umiera biskup Canterbury, władca postanawia wykorzystać sytuację i mianować na to stanowisko nie duchownego, lecz swojego przyjaciela Becketa. Ma przy tym nadzieję, że przyczyni się to do uzyskania większego wpływu na Kościół. Jednak nieoczekiwanie sprawy komplikują się, kiedy Becket zaczyna na poważnie traktować powierzone mu zadanie, opiera się naciskom króla, a jego działania przyczyniają się do powstania opozycji względem Henryka.
Ekscentryczny filolog, profesor Higgins, zakłada się, że z prostej dziewczyny sprzedającej kwiaty, Elizy Doolittle, przez nauczenie jej wytwornego języka, zrobi damę. Po serii zabawnych porażek w końcu mu się to udaje.
Ewangelia wg św. Mateusza opowiada o życiu Jezusa Chrystusa, od jego narodzin, aż do ukrzyżowania. Widzimy kolejne etapy jego rozwoju duchowego, od małego dziecka, do w pełni rozwiniętego człowieka, który kocha bliźnich i jest gotów się dla nich poświęcić.
Filmowa opowieść o młodzieży lat sześćdziesiątych. W książkach i artykułach o filmie zwracano uwagę na jego bliską tematykę: „Był to film o nas – dwudziestoletnich. Wszystko było rozpoznawalne: zaułki, domy, trasy spacerów bohaterów, mieszkania”. W epizodach wystąpili : Andriej Tarkowski, Andriej Konczałowski, Aleksandr Mitta, Pawel Finn, Natalia Riazancewa. W filmie wykorzystano dokumentalne zdjęcia z wieczoru poezji w Muzeum Politechnicznym z udziałem Jewgienija Jewtuszenko, Andrieja Wozniesienskogo, Rimmy Kozakowoj, Roberta Rożdziestwienskogo, Belly Achmadulinoj i innych.
Celestine (Jeanne Moreau), otrzymuje posadę pokojówki w zamku państwa Rabour-Monteil. Na stacji kolejowej oczekuje ją ogrodnik (Georges Géret). Ten silny i brutalny mężczyzna intryguje Celestine. W domu przebywają: stary pan Rabour (Jean Ozenne) seksualny fetyszysta, pan Monteil (Michel Piccoli) oraz pani Monteil (Françoise Lugagne). Wszystko, co Celestine widzi i słyszy wokół siebie, nie wpłynie jednak na z dawna powziętą decyzję zrobienia kariery.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…