Obyczajowy

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych seriali z gatunku Obyczajowy. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych serialach.

Chirurdzy

8,0
Serial opowiada o perypetiach lekarzy ze szpitala Seattle Grace. Każdy z nich ma swoje problemy zarówno związane z pracą, jak i miłością. Meredith już w pierwszy dzień pracy wplątuje się w romans ze swoim szefem – rezydentem Derekiem. Kobieta również stara się poprawić swoje stosunki z matką. Isabel „Izzie” stara się pozbyć miana modelki i chce być wreszcie traktowana jako wspaniały lekarz. Jej życia osobistego również nie powinno się zazdrościć. Christina – miłośniczka kardiochirurgii – stara się zaimponować prowadzącym lekarzom i stać się najlepszym lekarzem na wydziale. Jednak po drodze spotyka miłość. Alex to donżuan, któremu nie zależy na miłości i jedyne, czego chce, to zaznać przyjemności w życiu. George to cichy, ale i wesoły młody człowiek, skrycie zakochany w Meredith. Także rezydenci mają swoje problemy, które starają się ukryć, jednak nie wychodzi im to najlepiej.
Pełen humoru i zwrotów akcji serial komediowy, pokazujący w krzywym zwierciadle współczesne obyczaje i stare jak świat konflikty pokoleniowe. Doskonałą zabawę gwarantuje doborowa obsada.
Akcja serialu rozpoczyna się latem roku 1997. Marianna studentka architektury, wraca ze stypendium w USA do rodzinnego domu we Wrocławiu. Jej matka Helena Lach, z zawodu stomatolog, to wiecznie zapracowana, oddalona od rodziny perfekcjonistka. Babcia Zofia Szablewska jest przeciwieństwem Heleny. Pełna energii, ciepła i humoru, bezgranicznie kocha Mariannę. Marianna przyjeżdża do Polski z narzeczonym Paulem, którego rodzina ma polskie korzenie i który postanowił odwiedzić ich rodzinne strony na dawnych Kresach.


Klan

3,6
Na czele wielopokoleniowej rodziny Lubiczów stoją dziadkowie, Maria i Władysław. Pani Maria prowadzi aptekę w swoim domu na warszawskiej Sadybie. Pomaga jej córka Elżbieta. Druga córka, Dorota, jest zakonnicą. Starszy syn, Paweł, ceniony chirurg pracuje w szpitalu, a popołudniami dorabia w spółdzielni lekarskiej. Młodszy, Ryszard, jest hydraulikiem. Wraz z żoną Grażyną na próżno marzy o upragnionym dziecku. Wszystkie dzieci i wnuczęta często odwiedzają gościnne mieszkanie dziadków. Na krótko przed siedemdziesiątymi urodzinami seniorki rodowego klanu w domu Lubiczów pojawia się także ich jeszcze jedna córka Monika, od lat skłócona z rodzicami. Czyżby happy end? Nie, już pierwszy odcinek filmu zapowiada wielkie kłopoty.
Mostowiakowie to wielopokoleniowa rodzina – są tu dziadkowie: Lucjan i Barbara, czwórka ich dorosłych dzieci: Maria, Marta, Marek i Małgorzata, którzy mają już swoje własne ogniska domowe. Członków rodziny łączy niegasnąca miłość i zrozumienie. Dzieci nieustannie znajdują oparcie w dziadkach, bez względu na wagę spraw, czasem zabawnych, często jednak bardzo poważnych. Są dla siebie nawzajem podpora i zachętą, zarówno dzieci dla rodziców jak i dla starszego pokolenia. Choć i w tej rodzinie zdarzają się spory a nawet kłótnie – mimo to potrafią znaleźć rozwiązanie do przyjęcia przez wszystkich. To miłość sprawia, że rodzina jest silna.
Młode małżeństwo, państwo Lipińscy przyjmują pod swój dach rodzinę z Ukrainy, która uciekła wskutek wybuchu wojny.
Po długim pobycie za granicą doktor Martin Gruber wraca do rodzinnej miejscowości Ellmau. Dowiaduje się, że jego szwagierka zginęła w wypadku, a jej córka prawdopodobnie jest jego dzieckiem. Chirurg postanawia zamieszkać w Ellmau na stałe, by wspierać Lilli oraz pomóc pogrążonemu w rozpaczy bratu. Powoli przyzwyczaja się do życia na wsi, w czym pomaga mu były mentor, doktor Roman Melchinger. Martin zajmuje się wieloma pacjentami, a jego praca wymaga podejmowania rozważnych i szybkich decyzji.
Akcja serialu rozgrywa się w szpitalu, w podwarszawskiej Leśnej Górze. Marzenia dawnych przyjaciół ze studiów medycznych spełniają się, będą pracować razem. Bruno Walicki, 37-letni chirurg, trzy lata młodszy od niego Jakub Burski, także chirurg i jego rówieśniczka Zosia Stankiewicz - anestezjolog.
Przeszło dwadzieścia lat temu w pewnym sierocińcu splotły się losy siedmiorga dzieci. Wiktor, Michał, Andrzej, Basia, Leszek, Weronika i Gabriela przyrzekli sobie, że przez resztę życia będą się wspierać i nikt z nich nigdy nie zostanie sam. Ich aniołem - opiekunem była Maria Zięba, która pracowała w tym czasie w domu dziecka i pokochała te dzieci jak swoje. Z czasem ich przyjaźń przerodziła się w więź silniejszą niż więzy krwi. Punktem zwrotnym w życiu wszystkich okazała się tragiczna śmierć Wiktora. Niejasne okoliczności wypadku tylko pogłębiły szok związany z jego przedwczesnym odejściem. Wiktor Brzozowski był szanowanym biznesmenem, szefem prężnie działającej firmy budowlanej, człowiekiem kojarzonym z pieniędzmi i sukcesem. Dla swoich przyjaciół był jednak kimś o wiele ważniejszym. Już w sierocińcu przyzwyczaili się przypisywać mu rolę nieformalnego przywódcy i opiekuna. O tym, że Wiktor dobrze wywiązał się z tego zadania świadczyć może choćby jego ostatnia inwestycja - Dom przy ulicy Wspólnej. Dzięki niemu ludzie, których kochał najbardziej na świecie znaleźli swoje miejsce na ziemi. To właśnie tu, co dnia, przeżywają wraz z rodzinami i przyjaciółmi radości i smutki swojego życia...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…